• Ogród Odkryć

Ogród Odkryć od kuchni


W Ogrodzie Odkryć od rana trwają przygotowania na przyjęcie gości. Convivialite zobowiązuje, dlatego blogowych przyjaciół przyjmujemy tym, co najlepsze w naszej kuchni.

Duże znaczenie ma nie tylko to, co stawiamy na stole w celu konsumpcji, ale również cały anturaż. Gościnność to przecież umiejętność sprawiania przyjemności a estetyka to ważna część tej misji.Choć nie jest to sztuka kulinarna, jednak idealnie współgra z przekonaniem, że jemy przede wszystkim oczami. W celu zapewnienia wysokiej jakości doznań wizualnych, przygotowania do nakrycia stołu rozpoczęły się od wyboru dominującego smaku. Innymi słowy, głównej barwy, która nada całości charakteru. Co będzie modne tej wiosny? Zapowiada się naprawdę ciekawie. Przede wszystkim, zapanuje niespotykana dotąd różnorodność kolorów, faktur i wzorów. Co oznacza, że w modzie jak na dobrym przyjęciu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Miejscem, które łączy zarówno frywolności wiosennych barw, jak i naturalny ład i spokój jest ogród. Niecodzienna umiejętność łączenia dwóch skrajności, stała się inspiracją, której nie mogłam się oprzeć.

Ogród tworzony z pasją

Podobno u osób ogarniętych pasją tworzenia występują zaburzenia w korze przedczołowej, co sprawia, że całkowicie tracą one poczucie czasu. Doświadczają tego absolutnie wszyscy, którzy robią coś z zaangażowaniem. Kucharze, barmani i blogerzy, wchodzą w trans, który uwalnia miłe zmysłom endorfinowe smaczki. Jeśli jednak, to co się gościom serwuje spotyka się z ich uznaniem, jestem zdecydowana, prócz płata czołowego, poświęcić również całe moje serce. To się nazywa pasja!

Myślisz czasem o tym, co sprawia, że codziennie decydujesz się opuścić swoje wygodne, ciepłe łóżko? Co jest dla ciebie tlenem?

Przedstawicielem zawodów, co do których mam pewność w kwestii porannego wstawania i pracy na świeżym powietrzu, jest ogrodnik. Profesja wymaga nieco tężyzny fizycznej, ale nie wydaje się, by warunek ten był dużym obciążeniem dla ogrodników, którzy zazwyczaj lubią to co robią i czerpią z pielęgnacji grządek prawdziwą satysfakcję.

Czy ich dobre samopoczucie jest wynikiem dotlenienia organizmu, które musiało się im przydarzyć w wyniku ruchu na świeżym powietrzu? Poniekąd tak, ale trzeba pamiętać że ogród ma pozytywny wpływ tylko na tych, którzy tą formę aktywności cenią. Jest spora grupa ludzi dotleniających się zupełnie czym innym. Andrzej Wajda przerywając swój urlop w górach argumentował, że poczuł się całkowicie zatruty tlenem. Zapewne w składzie górskiego powietrza zabrakło kurzu z filmowych pracowni, który jak wskazuje ten, nie będący wyjątkiem, przypadek może mieć niebagatelne znaczenie dla zdrowia.

W celu wyjaśnienia, to co dla jednych stanowi istotny element warunkujący życie, dla innych może nieść toksyczną reakcję. Pełnię przyjemności z życia poczuć można, jedynie jeśli wykażemy się tą odrobiną uporu, by znaleźć swoją prawdziwa pasję.

Uczymy się od mistrzów

Zarówno w kwestiach mody, ogrodnictwa i organizacji przyjęć, warto pobierać nauki u najlepszych. W roli mistrza ceremonii zatrudniamy Moneta. Przede wszystkim z racji tego, że najwięksi malarze intuicyjnie wyczuwali zamiłowania naszego umysłu. Okazuje się, że człowiek lubi zarówno kontrast kolorystyczny, jak i ład i porządek. Częstokroć obie te rzeczy ceni na równi i chce je mieć jednocześnie. Na pozór, wydaje się to niemożliwym do osiągnięcia. Jednak Convivialite to właśnie stan takiego idealnego balansu, miedzy życiem zawodowym i społecznym. Podejście, które pokazuje, że klucz do prawdziwej pasji życia leży w odpowiednio wyważonych proporcjach.

W codziennym pędzie zdarza się nam zapominać o tym co jest w naszym życiu ważne. Czasem wystarczy krótka rozmowa z sąsiadem, czasem dobry żart kolegi a niekiedy kontakt ze sztuką. Płócienne obrazy Moneta z całym gąszczem róż i polami lawendy przenoszą na chwile w inny świat. Naszą ambicja jest, sprawić naszym gościom podobną przyjemność.

Atmosfera

Roślinom do wzrostu potrzebne jest słońce, a ludziom? Czego potrzeba nam, byśmy rozkwitli pełnią możliwości? Pod tym względem nie różnimy się wiele od kłączy i łodyg. Nasz wzrost przyspiesza wsparty dobrymi warunkami atmosferycznymi. Chodzi oczywiście o sytuacje, gdzie nasze relacje z otoczeniem są zbudowane na wzajemnej akceptacji. Przynajmniej w założeniach każdy z nas ma możliwość obdarowania drugiej osoby nieprawdopodobną ilością ciepła, niezbędnego do wzrostu.Jak wiemy, zima rokrocznie zaskakuje drogowców, co dowodzi nieprzewidywalności aury. Co więc robić, jeśli atmosfera się psuje? Burza potrafi oczyścić wiele emocji, ale prawie zawsze trzeba po niej zrobić porządki w ogrodzie. Bywa, że jedyną metodą jest odcięcie tych części rośliny, które zaczynają jej ciążyć. Brzmi drastycznie, ale taki zabieg rutynowo wykonuje każdy ogrodnik na wiosnę. Z całą świadomością kształtuje wygląd klombów, by ogród prezentował się pięknie. Nie ma najmniejszego powodu, by nasze życie było mniej wypielęgnowane, zadbane i przemyślane, niż życie roślin. Dbałość o piękno, zarówno naszych relacji, jak i myśli leży w sferze naszych możliwości. „Ogród Odkryć” sugeruje zakopanie toporu wojennego w ogródku i wykorzystania obciętych łodyg i przejrzałych owoców do produkcji nalewek do drinków. Czasem najlepiej przyjąć prostą strategię, którą doskonale opanował nawet słonecznik - wystawić głowę w kierunku słońca.

118 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie